محل تبلیغات شما

مرحوم ملا حسنعلى اصفهانى از جمله علما و عرفاى بنام شیعه است از او كرامات بسیارى منقول است كتاب ارزشمند نشان از بىنشانها» كه تا بحال چندین بار تجدید چاپ شده شمهاى از كرامات این عارف وارسته را آورده است.

در حالات اواخر عمر شریفش چنین آورده اند كه: روز چهارشنبه بود كه حال او به وخامت گرایید. اظهار داشتند كه من صبح یكشنبه خواهم مرد و وصایایى بدین شرح فرمودند:

هر آینه به پیامبران پیش از شما و به شما وصیت كردیم كه از خداى بترسید و تقوا پیشه سازید».

(آیه 131 سوره مباركه نساء):

نیست جز تقوا در این ره توشهاى***نان و حلوا را بنه در گوشهاى

اگر در این راه تقوى نباشد ریاضات و مجاهدات را هرگز اثرى نیست و جز خسران ثمرى ندارد و نتیجه اى جز دورى از درگاه حق تعالى نخواهد داشت. امام سجاد(علیه السلام) فرمودند:

اِنَّ العلم اذا لم یَعْمَلْ به لم یزدد صاحبه الاّ كفراً ولم یزدد من الله الاّ بُعداً. همانا هرگاه به علم عمل نشود جز افزایش كفر و بُعد از درگاه حق ثمرى نخواهد داشت».

اگر آدمى یك اربعین (چهل روز) به مجاهدت نفس بپردازد امّا یك نماز صبح از او قضا شود نتیجه آن چهل روز گرد روى هواست بدان كه در تمام عمر خود تنها یك روز، نماز صبحم قضا شد. پسر بچهاى داشتم شب آن روز از دست رفت. سحرگاه مرا گفتند كه این رنج فقدان را به علت فوت نماز صبح، مستحق شدهاى.

اینك اگر شبى تهجدم (نماز شبم) ترك گردد صبح آن شب، انتظار بلایى مىكشم. اگر بجایى رسیدهام به بركت بیدارى شبها و مراقبت در امور مستحب و ترك مكروهات بوده است.

اكنون پسرم ترا به این چیزها وصیت و سفارش مىكنم.

اوّل: آنكه نمازهاى یومیه خویش را در اول وقت آنها به جاى آورى.

دوم: آنكه در انجام حوائج مردم هر قدر كه مىتوانى بكوشى و هرگز میندیش كه فلان كار بزرگ از من ساخته نیست زیرا اگر بنده خدا در راه حق گامى بردارد خدا نیز او را یارى خواهد نمود.

سوم: آنكه سادات را بسیار گرامى و محترم شمارى و هر چه دارى در راه ایشان صرف و خرج كنى.

چهارم: از تهجد و نماز شب غفلت مكن و تقوا و پرهیز پیشه خود ساز.

تا اینكه روز یكشنبه (هفدهم شعبان سال 1361 هـ . ق) یكى دو ساعت از طلوع آفتاب گذشته بود كه جان به جان آفرین تسلیم نمود و به دیار باقى شتافت. الا اِنّ اولیاء الله لا یموتون بل ینقلبون من دار الى دار. آگاه باشید كه اولیاى خدا نمىمیرند بلكه از خانهاى به خانه دیگر منتقل مىشوند»(1).

پی نوشتها:

1- نشان از بىنشانها، ص30 ـ 33.

منبع: كتاب نقش نماز در شخصیت جوانان

حالت حضرت على (ع) در نماز

دکوراسیون اتاق خواب

موارد مهم در خرید ویلا در شهریار

كه ,نماز ,روز ,حق ,یك ,وصیت ,و به ,در راه ,بود كه ,از او ,درگاه حق

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سردار شهید برزو درویشی شاهکلائی Bobby's info عجیب۴ sasquoribor نقاشی ساختمان|نقاشی خانه|رنگ|نقاشی- نقاشی ساختمان|نقاشی خانه|نقاشی ساختمان تهران|رنگ روغن ساختمان|مولتی کالر|بلکا-پتینه-رومالین - نقاشی ساخت edederef 96 جنسی.زناشویی Rosemary's memory قلب شکسته